۱۷ خانه هلال در نیشابور به بهره برداری رسید
۱۷ خانه هلال در نیشابور به بهره برداری رسید
صبح پنج شنبه با حضور جمعی از مسئولان آیین آغاز بهره برداری از 17 خانه هلال در شهرستان نیشابور به صورت همزمان در شهر بار انجام شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در این مراسم گفت: جمعیت هلال احمر با قبول مسئولیت‌ ‌های مختلف به عنوان یک سازمان مردم نهاد تاکنون خوب درخشیده است.
علیرضا قامتی افزود: صداقت عملکرد در زمان بروز بحران‌های مختلف و توزیع عادلانه خدمت از ویژگی‌های مهم این جمعیت است.
وی اظهار داشت: در زمان بروز بحران‌ها باید با رعایت اصل وحدت فرماندهی زمینه خسارتها را کاهش دهیم.
شهر بار ظرفیت خوبی برای جذب اعتبارات دارد و امسال اعتبارات خوبی در حوزه اب در نظر گرفته شده است.


بیش از سه هزار داوطلب فعال در هلال احمر خراسان رضوی حضور دارد

معاون منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر خراسان رضوی گفت:  ۱۴ هزار داوطلب هلال احمر در این استان حضور دارند که از این تعداد بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ نفر فعال هستند.
سید حسن حسینی افزود: امروز در استان خراسان رضوی ۴۲ خانه و طی هفته دفاع مقدس ۵۲ خانه هلال با هدف افزایش تاب‌آوری جوامع محلی به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اظهار داشت: پارسال هم ۶۴ خانه هلال احمر در استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید و اقلام ۱۶گانه مورد نیاز در ساعات نخست بروز حوادث در این خانه‌ها دپو می‌گردد.
وی بیان کرد: خانه‌های هلال با استفاده از امکانات موجود در محلات و روستاها به کار گرفته می‌شود و جمعیت هلال احمر در جهت توانمندسازی جوامع محلی با ارائه آموزش‌های رایگان تلاش کرده تا زمان ارایه خدمات به مصدومان را در حوادث مختلف کاهش یابد.
وی با اشاره به اینکه شعار اصلی ما تاب آوری شهروندان در شرایط سخت است تصریح کرد: به دلیل قرار گرفتن شهربار در نقطه‌ای حادثه خیز این خانه هلال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که در آن دپوی اقلام امدادی صورت گرفته و اولین خانه هلالی است که در صورت وقوع شرایط اضطراری ظرفیت گنجایش تا ۴۰ خانوار را دارد.
وی اظهار داشت: برای سرعت بخشیدن به امدادرسانی پد فرود بالگرد نیز در کنار این خانه هلال احداث شده است.