پیش ثبت نام ۲۱۲ نفر از حوزه انتخابیه نیشابور  برای انتخابات مجلس
پیش ثبت نام ۲۱۲ نفر از حوزه انتخابیه نیشابور  برای انتخابات مجلس
خاتون شرق - پیش ثبت‌نام داوطلبان برای رقابت های مجلس دوازدهم با ثبت نام ٢١٢ نفر به پایان راه خود رسید و از امروز مدارک داوطلبین برای بررسی و استعلام به شش مرجع تعیین شده در قانون ارسال می شود.

وحید شجاعی مهر/ پیش ثبت‌نام داوطلبان برای رقابت های مجلس دوازدهم با ثبت نام ٢١٢ نفر به پایان راه خود رسید و از امروز مدارک داوطلبین برای بررسی و استعلام به شش مرجع تعیین شده در قانون ارسال می شود.
بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه جامع انتخابات وزارت کشور، نهایتا پیش ثبت نام ٢١٢ نفر در حوزه انتخابیه نیشابور، فیروزه گ، زبرخان و میان جلگه برای شرکت در رقابت های انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انجام شد.
رییس ستاد انتخابات شهرستان نیشابور در این خصوص گ گفت: تعداد ٢١٢ نفر شامل ٣١ خانم و ١٨١ آقا تا ساعت ١٨ روز یکشنبه ٢٢ مرداد که آخرین مهلت بود، در پنجره واحد وزارت کشور اقدام به ثبت نام کردند.
احمد شافعی اظهار کرد: از کل ثبت نام کنندگان ٢٠ نفر دارای مدرک کارشناسی، ١٣٧ نفر کارشناسی ارشد، ٣٨ نفر دارای مدرک دکترا و ١١ نفر دارای تحصیلات حوزوی و ۶ نفر کاردانی هستند. مدرک قابل قبول برای ورود به عرصه رقابت ها، کارشناسی ارشد به بالا می باشد و بر اساس تبصره ٣ ماده ٢٨ قانون هر دوره نمایندگی مجلس بعنوان یک مقطع تحصیلی محاسبه خواهد شد.
وی افزود: ٧٩ نفر از داوطلبین ٣٠ تا ۴٠ سال ، ١٣٠ نفر ۴٠ تا ۶۵ سال ، ٢ نفر ۶۵ تا ٧٠ سال و ١ نفر ٧٠تا ٧۵ سال سن دارند. درر مجموع بر اساس آخرین آمار سامانه جامع انتخابات وزارت کشور، ٢١٢ نفر پیش ثبت نام داشته ایم و یک نفر ثبت نام ناقص داشته است.نسبت به سال ٩۴ که مجموعا ۵٣ نفر و در سال ٩٨ تعداد ٨۵ نفر ثبت نام نهایی داشته اند ، امسال با استقبال چهار برابری از سوی داوطلبین مواجه بوده ایم، که این موضوع می تواند نوید بخش حضور پرشور داوطلبین و مردم ، همه گروه ها و جریان های سیاسی در انتخابات آتی باشد.