هرج و مرج در بازار سکه و ارز
هرج و مرج در بازار سکه و ارز
پای گذاشتن دلار به کانال 31 هزار تومان و سکه به کانال 16 میلیون تومان، رکوردهای جدیدی بودند که دیروز در بازار ثبت شدند. هر چند این ارقام در پی دو تصمیم بانک مرکزی به ارقام پایین تری تنزل کردند.ارز و طلا دیروز رکوردهای جدیدی ثبت کردند.

دلار که این روزها مجدد سیر صعودی گرفته، برای نخستین بار، پای به کانال ۳۱ هزار تومان گذاشت و با بیش از ۱۶۰۰ تومان افزایش نسبت به روز شنبه، حدود ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت خورد. اما به گزارش اقتصاد نیوز، با دو اقدام بانک مرکزی، مجدد  تا حدود ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان عقب نشست. بانک مرکزی از یک سو سقف خرید بانک ها و صرافی ها در بازار متشکل ارزی را از ۳۰۰ به ۵۰۰ هزار دلار افزایش داد و از سوی دیگر اعلام کرد که روزانه ۵۰ میلیون دلار در بازار  به صورت اسکناس عرضه خواهد کرد.به موازات تحولات نرخ ارز، سکه نیز رکورد شکنی کرد.

دیروز و در شرایطی که بازارهای جهانی تعطیل بودند، قیمت هر سکه به بیش از ۱۶ میلیون و حدود ۱۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان سرک کشید اما در ادامه و همزمان با افت نرخ ارز، تا حدود ۱۵ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان عقب نشست. به گزارش تسنیم به نقل از کشتی آرای، با این روند تشدید نوسانات قیمت در بازار طلا و سکه، بیشتر معاملات در این بازار دیروز متوقف شد و حباب سکه به حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان رسید. در همین حال برخی صفحات در فضای مجازی مدعی استعفای همتی، رئیس کل بانک مرکزی شدند که چند منبع خبری معتبر این شایعه را تکذیب کردند.

  • منبع خبر : خراسان