شهرداری نیشابور در لیست فوق سیاه بانک مرکزی قرار داشت
شهرداری نیشابور در لیست فوق سیاه بانک مرکزی قرار داشت
شهردار نیشابور گفت: شهرداری نیشابور در لیست فوق سیاه بانک مرکزی قرار داشت که ظرف دوماه آینده این مشکلات مرتفع خواهد شد و می توانیم از اعتبارات استفاده کنیم.

علی نجفی سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت هفدهم مردادماه روز خبرنگار اظهار داشت: بنا به اعلام وزارت کشور اولویت شهرداری‌ها پرداخت حقوق پرسنل است ولی ما در این مدت طرح های عمرانی را متوقف نکرده ایم. و همچنین طی این مدت موفق شدیم حدود ۳۰میلیارد تومان از مطالبات شهرداری نیشابور را وصول کنیم.
وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته سرانه فضای سبز نیشابور از ۱۰ و هشت دهم به ۱۱ ممیز ۳۲ سانتیمتر رسیده و حدود ۵۰سانتیمتر سرانه فضای سبز نیشابور افزایش یافته است.
وی بیان کرد: حجم بسیار زیادی از آبیاری فضای سبز با تانکر حذف و تبدیل به سیستم ابیاری تحت فشار شده است.
وی یادآور شد: هرآنچه که اتفاق افتاده حاصل تلاش همکاران من و همراهی خانواده های ایشان بوده و طی این چند سال سعی کردیم بدون حاشیه و تبلیغات آن‌چنانی زیر پوست شهر اقدامات زیر ساختی انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: از معدود شهرهایی در سطح کشور هستیم که طرح جامع حمل و نقل بوسیله مشاور در حال تدوین است، همچنین امیدواریم با اقداماتی که انجام دادیم دیگر شاهد مشکل آبگرفتگی در زیرگذر خیام، ابراهیمی و بلوار رسالت مانند سال‌های گذشته نباشیم.
وی تصریح کرد: طی حدود سه سال حضور در مجموعه شهرداری نیشابور عدم وابستگی سیاسی و جناحی در این‌ مجموعه همواره مدنظر بوده است و فکر می‌کنم تاکنون ثابت شده که در راستای منافع هیچ جناح و گروهی گام برنمی‌دارد.
وی تاکید کرد: خط قرمز شهرداری نیشابور منافع مردم و شهر است و از خبرنگاران انتظار می‌رود فراتر از نگاه سیاسی حاکم مجموعه شهرداری نیشابور را مدنظر قرار دهند.
وی ادامه داد: طی چند ماه اخیر شاهد اتفاقاتی بین شورای شهر و شهرداری بودیم که بر کسی پوشیده نیست و نقدهایی از سوی شورای شهر بر عملکرد این‌مجموعه گردید که منجر به طرح سوال گردید و ظاهرا به اقناع لازم از طرح سوالات رسیده بودند اما پس از حدود یکصد روز مجدد مطرح شد که منجر به تشکیل جلسه استیضاح گردید که همزمانی آن با روز عرفه سال ۹۶ که به عنوان شهردار نیشابور انتخاب شدم جالب بود.
وی گفت: هرآنچه که بود جلسه استیضاح تشکیل شد و مجدد ۶ نفر از اعضای شورای شهر همانند جلسه انتخاب شهردار به من رای دادند و فردای آن روز در جلسه شورای معاونین این‌موضوع را مطرح کردم که امروز بر این باور هستم که ۲۱ مهرماه سال ۹۶ و روز اول حضورم در شهرداری نیشابور است و روزی نو شروع شده و با توجه به یک سال باقی‌مانده باید با جدیت بیشتر به مردم خدمت کنیم.
وی افزود: در این سه سال باقی‌مانده از عمر شورای شهر و این رای اعتماد مجدد ارزش بیشتری از رای اول برای انتخابم به عنوان شهردار دارد و بار مضاعفی را بر دوش خود حس می‌کنیم.
وی اظهار داشت: گاهی اوقات حاشیه اخبار بر متن خبر غلبه می‌کند و خط و ربط‌های سیاسی و اجتماعی در تفاسیر خبر وجه تمایز خبرنگاران است و امیدواریم در شهریور ماه بتوانیم طی نشست خبری با خبرنگاران آخرین اقدامات را به اطلاع شهروندان نیشابور برسانیم.