رکورد تولید گندله در فولاد خراسان شکسته شد
رکورد تولید گندله در فولاد خراسان شکسته شد
بزرگ ترین صنعت فولاد شرق کشور توانست رکورد تولید ماهانه گندله خود را با وجود محدودیت ها و تعطیلات 23 روزه فروردین ماه که به منظور رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت کارکنان در مقابل بیماری کرونا انجام پذیرفت، موفق به کسب رکورد تولید به میزان 180 هزار و 668 تن گندله در اردیبهشت ماه شود.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با تاکید بر لزوم بکارگیری تمام توان در تحقق شعار «جهش تولید» افزود: علی رغم دشواری های موجود در تامین تجهیزات، مواد اولیه و مقابله با بیماری کرونا، کارکنان پرتلاش فولاد خراسان توانستند به بالاترین رکورد تولید ماهانه گندله از ابتدای راه اندازی این کارخانه دست یابند و گام ارزشمند و مستحکم دیگری در راستای اهداف این مجتمع بردارند.

 کسری غفوری گفت: با دستیابی به این رکورد تازه  در اردیبهشت ماه سال جاری سخت کوشان ناحیه«گندله سازی» توانستند  رکورد پیشین خود را که در آذر ماه ۱۳۹۸ با تولید ۱۶۶ هزار و ۹۰۲ تن رقم خورده بوده را در بازه زمانی ۵ ماهه ۱۳ هزار و ۷۶۶ تن ارتقا دهند.

مدیرعامل فولاد خراسان ضمن تأکید بر اهمیت دستیابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه گندله در این مجتمع اشاره نمود قطعاً کسب این موفقیت اقدام بسیار مهمی است که استمرار و سرعت بخشی به چرخه تولید تا محصول نهایی، کاهش هزینه های تولید و هم چنین تولید اقتصادی را به دنبال خواهدداشت.

به گزارش واحد روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان: حمید رضا زارع، معاون بهره برداری شرکت، رکورد روزانه  کارخانه گندله سازی را با تناژ ۸۴۸۸ تن   در۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و خبر از  تولید  سال گذشته  این کارخانه به میزان ۱ میلیون ۴۵۲ هزار و ۷۷۴ تن داد.

مدیرعامل شرکت  از تلاش شبانه روزی کارکنان خطوط تولید در مراقبت از تجهیزات ، رعایت نکات ایمنی و حفاظت فردی، پیگیری به موقع فعالیت های تولید و اهتمام به انجام دستورالعمل های حفظ  محیط زیست، تشکر و قدردانی نمود.

گفتنی است فولاد خراسان در سال جاری برای حفظ سلامت و صیانت از نیروی انسانی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیش از  20 روز از ابتدای سال، خطوط تولید مجتمع را تعطیل نمود.  قابل ذکر است کسب این رکورد ماهانه ارزشمند مصادف با دومین سال بهره برداری این واحد می باشد.

شایان ذکر است مجتمع فولاد خراسان  دارای کارخانه گندله سازی با ظرفیت تولید سالانه ۵/۲ میلیون تن است که این واحد در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷به بهره برداری رسید، دو واحد احیا مستقیم به ظرفیت ۶/۱ میلیون تن، دو کارخانه فولادسازی به ظرفیت ۴/۱ میلیون تن و یک کارخانه نورد به ظرفیت ۶۳۰ هزارتن می باشد.