رمزگشایی سرقت های میلیاردی از خانه شهروندان نیشابوری
رمزگشایی سرقت های میلیاردی از خانه شهروندان نیشابوری
خاتون شرق - فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری متهم به سرقت ۲۵ میلیارد ریالی طلا و وجوه نقد از خانه شهروندان خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری متهم به سرقت ۲۵ میلیارد ریالی طلا و وجوه نقد از خانه شهروندان خبر داد.

سرهنگ حسین احمدی گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت طلا و وجوه نقد از خانه آنها در نقاط مختلف شهر ،نیشابور پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی افزود: در بررسی های اولیه کارآگاهان پلیس مشخص شد سارق یا سارقان احتمالی با اطمینان کامل از خالی بودن خانه های موردنظر طلا و وجوه نقد را سرقت و از محل متواری می شدند.

وی خاطرنشان کرد :کارآگاهان پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات میدانی خود ۳ متهم غیر بومی که با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید پلاک سرقتی علاوه بر نیشابور با حرکت در مسیر شهرستان های مختلف نیز مرتکب سرقت شده بودند را شناسایی و یکی از آنها را با اخذ نیابت قضائی در استان لرستان دستگیر و جهت ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی نیشابور منتقل کردند.

سرهنگ احمدی تصریح کرد: متهم دستگیر شده در مواجهه با ادله و مستندات پلیس به ۹ فقره سرقت طلا ووجوه نقد از خانه شهروندان در نیشابور و دیگر شهرستان های استان خراسان رضوی به ارزش تقریبی ۲۵ میلیارد ریال با همدستی ۲ نفر دیگر اعتراف که تحقیقات و تلاش ها برای دستگیری دیگر همدستان متهم ادامه
دارد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به ادامه تحقیقات از متهم به جهت تحت تعقیب بودن از سوی پلیس آگاهی دیگر شهرستان ها خطاب به شهروندان توصیه کرد:
۱ . از نگهداری وجوه نقد و طلا و جواهر به مقدار زیاد در خانه پرهیز کنید.
۲ . حفاظ فیزیکی خانه را تقویت و با نصب دوربین های مدار بسته سیستم حفاظتی آن را تقویت کنید.
۳ در مواقعی که به مسافرت می روید از همسایگان یا اقوام مورد اطمینان خود بخواهید که از خانه شما مراقبت کنند.

۴- نسبت به تردد خودرو با پلاک غریبه و مخدوش در محل زندگی خود حساس بوده و
موارد را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.