جدیدترین محصول ایران خودروی خراسان به تولید انبوه رسید
جدیدترین محصول ایران خودروی خراسان به تولید انبوه رسید
طی مراسمی با حضور مدیر عامل ایران خودرو تولید انبوه جدیدترین محصول شرکت ایران خودروی خراسان با نام «هایما اس ۸» آغاز شد.

بیژن زاهدی فر مدیر عامل ایران خودرو خراسان در این مراسم گفت: آغاز تولید هایما ۸ اس از اسفندماه سال گذشته در این شرکت آغاز شد و امروز به تولید انبوه رسیده است و محصول بعدی هایما نیز در دیماه امسال رونمایی می شود.
وی افزود: حجم موتور هایما ۸ اس به میزان ۱۵۹۴ توربو شارژ، قدرت موتور ۱۹۲ اسب بخار در ۵ هزار دور در دقیقه، حداکثر گشتاور ۲۹۳ نیوتن متر در ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه، گیربکس ۶AT، حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت شتاب ۸ ثانیه و مصرف ترکیبی سوخت ۷.۲ لیتر در ۱۰۰۰ کیلومتر می باشد.
هم اینک شرکت ایران خودرو خراسان ۲ مدل از «هایما» و پژو پارس تولید می کند و ظرفیت اسمی تولید آن در طول سال ۱۶۸ هزار دستگاه است و این شرکت به عنوان یکی از ۶ سایت زیر مجموعه گروه صنعتی ایران خودرو برای پنج هزار نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.
مهدی خطیبی مدیر عامل ایران خودرو نیز در این مراسم گفت: هایما اس ۸ سومین محصول از خانواده هایما است که در گروه صنعتی ایران خودرو تولید می شود و خیلی از کارشناسان صنعت خودرو بر این باور هستند که این خودروها پذیرش بسیار خوبی در بین مشتریان دارد.
وی افزود: در بهمن ماه امسال نیز محصول جدیدی به محصولات ایران خودرو اضافه می شود و در کل این شرکت سال ۱۴۰۱ را با چهار محصول جدید از خانواده هایما به پایان می رساند.
وی اظهار کرد: این تنوع محصول در ایران خودرو به معنای احترام به سلیقه مشتریان است و در روشهای جدید فروش ایران خودرو تلاش شده است که هم روشها متنوع بوده و هم فروشها از دقت و امنیت لازم برخوردار باشد تا مشتریان با سلیقه ها و توانایی مالی مختلف بتوانند محصولات این شرکت را خریداری کنند.
مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به خروج این شرکت از قرعه کشی با تدبیر دولت گفت: این شیوه راه عرضه باکیفیت محصولات را برای ایران خودرو باز گذاشت و با طرحهای متنوعی که برای فروش در نظر گرفته شده، درصدد هستیم از ابتدا تسهیلاتی برای مشتریان گذاشته شود.
خطیبی اظهار داشت: شرکت ایران خودرو خراسان به یک نهاد تخصصی تولید خودروهای شاسی بلند تبدیل شده است و با همراهی مدیران استان تلاش خواهیم کرد یک سالن جدید «پرس شاپ» نیز در سایت ایران خودرو خراسان ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: ایران خودرو به دنبال ارتقای کیفی و کمی ایران تولیدات خود بوده تا شرایط بهتری را برای عرضه آنها ایجاد کند و خودروها را از نظر کیفی و کمی ارتقا دهد.
مدیر عامل ایران خودرو گفت: تولیدات این شرکت طی هفت ماه گذشته رشد کیفی قابل ملاحظه ای داشته و از نظر کمی نیز تولید این شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۸ هزار دستگاه بیشتر تولید داشته و همچنین تحویل دستگاه خودرو نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ هزار دستگاه بیشتر بوده است.