تعداد موالید در نیشابور کاهش پیدا کرد
تعداد موالید در نیشابور کاهش پیدا کرد
رییس اداره ثبت احوال نیشابور گفت: تعداد ولادت‌های قابل انتظار نیشابور در سه ماه نخست امسال، هزار و ۵۸۰ مورد بوده که این رقم طی این مدت به هزار و ۶۳۲ مورد رسیده و با توجه به اینکه سال قبل طی این مدت هزار و ۷۴۲ بوده نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۶ درصد کاهش داشته است.

داود کوشکی افزود: طی سه ماه نخست امسال تعداد فوت مورد انتظار در نیشابور ۵۰۶ تن بوده اما آمار فوت شدگان ۴۸۰ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با توجه به فوت شدن ۴۷۱ تن طی همین مدت ۱.۹ درصد رشد داشته است.

رییس اداره ثبت احوال نیشابور گفت: پارسال آمار ولادت ۶ هزار و ۵۸۸ مورد بوده که نسبت به سال قبل ۱۲.۴ کاهش پیدا کرده است همچنین طی این مدت تعداد هزار و ۹۱۶ مورد وفات در نیشابور ثبت شده است که نسبت به سال قبل آن ۴.۶ درصد رشد را نشان می‌دهد.

کوشکی افزود: از ابتدای تیرماه ۹۸ تا پایان سال ۲۰ مورد سند فوت خارج از مهلت در شهرستان نیشابور داشته‌ایم که به خاطر عدم اعلام به موقع مراجع مربوطه بوده است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ تعداد ۸۹ دو قلو و دو مورد سه قلو در نیشابور به دنیا آمده‌اند که این آمار در سه ماه نخست امسال به ترتیب ۹ و یک مورد بوده است.
رییس اداره ثبت احوال نیشابور گفت: پارسال تعداد مرده زایی ۴۴ مورد و تعداد سقط جنین ۶۸۰ مورد بوده که این آمار برای سه ماهه نخست امسال به ترتیب سه و ۴۴ مورد است‌.
کوشکی تعداد کل ازدواج‌های ثبت شده در نیشابور را در سال قبل سه هزار و ۶۰۹ مورد و تعداد طلاق ها را نیز هزار و ۵۲۷ مورد اعلام کرد.
وی ادامه داد: در نیشابور به ترتیب نام‌های فاطمه، زهرا، حلما، زینب، یسنا، فاطمه زهرا، بهار، ریحانه، نازنین زهرا و مرسانا در میان دختران و نام‌های حسین، امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین، محمد، علی، کیان، امیر عباس، آریا و محمد حسین نیز در بین پسران بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در نیشابور ۳۰۸ هزار و ۳۵۶ نفر واجد شرایط اخذ کارت هوشمند هستند و تا پایان پارسال ۲۷۵ هزار و دو نفر درخواست کارت هوشمند خود را ثبت کرده‌اند و ۳۳ هزار و ۳۵۴ نفر در سال گذشته از ثبت نام جا ماندند که از این تعداد ۶ هزار نفر در سال جدید ثبت نام کرده‌اند و ۲۷ هزار و ۳۵۴ نفر هنوز برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدامی نکرده‌اند.

رییس اداره ثبت احوال بخش زبرخان هم گفت: نسبت ازدواج در این بخش طی سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد افزایش و میزان طلاق ۱۷.۳ درصد کاهش یافته است
غلامرضا ترابیگان افزود: طی این مدت تعداد ولادت‌ها از ۲۸۹ مورد به ۲۶۵ مورد و تعداد وفات‌ها از ۷۶ مورد به ۱۰۰ مورد رسیده است.

  • نویسنده : عکس: پریا تاجیک