آغاز عملیات کاوش و خواناسازی برج و باروی شادیاخ نیشابور
آغاز عملیات کاوش و خواناسازی برج و باروی شادیاخ نیشابور
خاتون شرق - عملیات کاوش، پیگردی باستان‌شناسی و خواناسازی برج و باروی شادیاخ نیشابور آغاز شد.

عملیات کاوش، پیگردی باستان‌شناسی و خواناسازی برج و باروی شادیاخ نیشابور با حضور علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزات میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی و احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان آغاز شد.
به گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی کمال خانی رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور امروز شنبه دهم تیرماه ۱۴۰۲ با اعلام این خبر افزود: این عملیات پژوهش باستان‌شناسی به طول ۳۰۰ متر از کنار باغ عطار تا سایت موزه شادیاخ نیشابور انجام خواهد شد.
او ادامه داد: اعتبار مصوب برای اجرای این عملیات باستان‌شناسی ۱۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
خانی تصریح کرد: این پژوهش باستان‌شناسی با مشارکت پژوهشگاه میراث فرهنگی وزارت و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از امروز تا ۲۰ تیرماه اجرا خواهد شد.
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیشابور تاکید کرد: این کاوش باستان شناسی با هدف خوانا سازی برج و بارو، حفاظت و جذب گردشگر در این منطقه گردشگری انجام می‌شود.
او یادآور شد: سایت موزه شادیاخ نیشابور با ایجاد مسیر ویژه گردشگری از نوروز امسال پذیرای گردشگران است و نقش مهمی در یادآوری تاریخ و فرهنگ نیشابور کهن دارد.